Zapisz się do naszego newslettera

Wyszukaj na stronie

Aktualności

Zaproszenie na posiedzenie Rady LGD „Dorzecze Wisłoka

Zaproszenie na posiedzenie Rady LGD „Dorzecze Wisłoka

Opublikowano: 2019-01-03

 W związku z zakończonym naborem wniosków nr 3/2018/G przeprowadzonym przez Stowarzyszenie LGD „Dorzecze Wisłoka” w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego PROW na lata 2014-2020 w zakresie Projektów grantowych zgodnie z zapisami § 25 ust. 6 Statutu oraz § 25 Regulaminu Organizacyjnego RadyStowarzyszenia LGD „Dorzecze Wisłoka” informujemy, że dnia 14.01.2019 r. (poniedziałek) o godz. 15.45 w Biurze LGD „Dorzecze Wisłoka” przy ul. Bieszczadzkiej 98, odbędzie się posiedzenie Rady LGD. .........

czytaj więcej »
 Wieczór Karpacki

Wieczór Karpacki

Opublikowano: 2018-12-21

 Wieczór Karpacki to wyjątkowe wydarzenie mające na celu przeniesienie uczestników wieczoru w podróż po Karpatach. W ten magiczny Bożonarodzeniowy Wieczór Karpacki przeniosła nas muzyka i opowieści zespołu Kremenaros. Pani Prezes po uroczystym powitaniu gości zaprosiła wszystkich do degustacji lokalnych potraw wigilijnych. Przypomniała również jak ważną rolę w rozwoju LGD „Dorzecze Wisłoka” pełnia marka karpacka. Dzięki opowieściom Juliana Pałasiewicza poznaliśmy tradycje pasterzy karpackich, odwiedziliśmy bohaterów pięknych karpackich kolęd i pastorałek, którzy swoje trzody wypędzali na tydzień przed paschą a wracali z nimi w listopadzie. Lider zespołu zaprezentował trembite - ludowy instrument dęty w kształcie prostej rury lub zagiętej nieco na końcu, sięgającej do 4 metrów długości używany jako pasterska trąba wydająca głęboki, niski dźwięk. Ten wieczór był okazją do wspólnego kolędowania, słuchania opowieści, legend i anegdot karpackich jak również do degustacji tradycyjnych potraw wigilijnych m.in. barszczu czerwonego z uszkami, kapusty z grochem, fasoli ze śliwkami, pierogów ruskich, z kapustą i grzybami, ze śliwką i innych dań.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
czytaj więcej »

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Opublikowano: 2018-12-21
Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych osób.
Bożej Radości i błogosławieństwa Nowonarodzonego.
Nowy Rok niech przyniesie same radosne chwile i spełni najskrytsze marzenia.
Życzą Pracownicy i Zarząd LGD „Dorzecze Wisłoka”
czytaj więcej »
 Warsztaty pieczenia i zdobienia pierniczków

Warsztaty pieczenia i zdobienia pierniczków

Opublikowano: 2018-12-12

 Nic tak słodko nie przypomina Bożego Narodzenia jak wspólne pieczenie pierników. W dniu 10.12.2018 r. w Gospodzie Karpackiej grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zarszynie wzięła udział w warsztatach wyrobu i zdobienia pierniczków. Dzieci podzielone na grupy pod opieką wychowawców rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia od wykrawania choinkowych foremek w piernikowym cieście. Każde dziecko dostało kawałek ciasta, które zgodnie z tradycją zostało przez instruktorów wcześniej przygotowane, a z którego powstały słodkie pierniczki, które lądowały w piecu by po 8 minutach mogły być na bieżąco konsumowane lub ozdabiane przez dzieci. Gotowe wyroby dzieci zabrały ze sobą. Wszystkim małym cukiernikom gratulujemy wytrwałej pracy i pomysłowości w zdobieniu pierników.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
czytaj więcej »
Szkolenie z monitoringu i ewaluacji

Szkolenie z monitoringu i ewaluacji

Opublikowano: 2018-12-11

 7 grudnia w siedzibie LGD „Dorzecze Wisłoka” miało miejsce szkolenie pracowników biura i członków Rady z zakresu monitoringu i ewaluacji LSR. Pani Marzena Cieślak przybliżyła wszystkim zasady ewaluacji i monitoringu, podejście do ewaluacji procesu wdrażania. Tematem szkolenia były także wskaźniki, cel, zakres i przedmiot badania ewaluacyjnego. W kuluarach rozmawiano na temat zmian LSR, głównie lokalnych kryteriów wyboru i poziomu dofinansowania. Z nową wiedzą od początku roku rozpoczniemy ewaluację LSR celem sprawdzenia stanu realizacji wskaźników, budżetu i zmian jakie niesie za sobą wdrażanie LSR.

czytaj więcej »„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020