Zapisz się do naszego newslettera

Wyszukaj na stronie

Aktualności

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Opublikowano: 2018-12-21
Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych osób.
Bożej Radości i błogosławieństwa Nowonarodzonego.
Nowy Rok niech przyniesie same radosne chwile i spełni najskrytsze marzenia.
Życzą Pracownicy i Zarząd LGD „Dorzecze Wisłoka”
czytaj więcej »
 Warsztaty pieczenia i zdobienia pierniczków

Warsztaty pieczenia i zdobienia pierniczków

Opublikowano: 2018-12-12

 Nic tak słodko nie przypomina Bożego Narodzenia jak wspólne pieczenie pierników. W dniu 10.12.2018 r. w Gospodzie Karpackiej grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zarszynie wzięła udział w warsztatach wyrobu i zdobienia pierniczków. Dzieci podzielone na grupy pod opieką wychowawców rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia od wykrawania choinkowych foremek w piernikowym cieście. Każde dziecko dostało kawałek ciasta, które zgodnie z tradycją zostało przez instruktorów wcześniej przygotowane, a z którego powstały słodkie pierniczki, które lądowały w piecu by po 8 minutach mogły być na bieżąco konsumowane lub ozdabiane przez dzieci. Gotowe wyroby dzieci zabrały ze sobą. Wszystkim małym cukiernikom gratulujemy wytrwałej pracy i pomysłowości w zdobieniu pierników.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
czytaj więcej »
Szkolenie z monitoringu i ewaluacji

Szkolenie z monitoringu i ewaluacji

Opublikowano: 2018-12-11

 7 grudnia w siedzibie LGD „Dorzecze Wisłoka” miało miejsce szkolenie pracowników biura i członków Rady z zakresu monitoringu i ewaluacji LSR. Pani Marzena Cieślak przybliżyła wszystkim zasady ewaluacji i monitoringu, podejście do ewaluacji procesu wdrażania. Tematem szkolenia były także wskaźniki, cel, zakres i przedmiot badania ewaluacyjnego. W kuluarach rozmawiano na temat zmian LSR, głównie lokalnych kryteriów wyboru i poziomu dofinansowania. Z nową wiedzą od początku roku rozpoczniemy ewaluację LSR celem sprawdzenia stanu realizacji wskaźników, budżetu i zmian jakie niesie za sobą wdrażanie LSR.

czytaj więcej »
Ogłoszenie o naborze wniosków o powierzenie grantów nr 3/2018/G

Ogłoszenie o naborze wniosków o powierzenie grantów nr 3/2018/G

Opublikowano: 2018-11-27

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Wisłoka”  informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na GRANTY w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 

czytaj więcej »„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020