Zapisz się do naszego newslettera

Wyszukaj na stronie

Aktualności

Przystąpienie do aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju

Opublikowano: 2019-01-04

 Informujemy, że Zarząd LGD "Dorzecze Wisłoka" na posiedzeniu w dniu 19 grudnia 2018 podjął Uchwałę nr 1/1/18 w sprawie przystąpienia do aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju. Planowane do wprowadzenia zmiany będą dotyczyły głównie dostosowania zapisów Procedury oceny i wyboru operacji w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” do Wytycznych nr 6/4/2017 oraz aktualizacji LSR.                         

Jeśli macie Państwo swoje propozycje zmian - prosimy o kontakt z Biurem LGD. Aktualna treść LSR oraz Procedury oceny i wyboru operacji  znajduje się TUTAJ.
czytaj więcej »
ZAPROSZENIE NA WARSZTAT REFLEKSYJNY DOTYCZĄCY REALIZACJI LSR I DZIAŁALNOŚCI LGD

ZAPROSZENIE NA WARSZTAT REFLEKSYJNY DOTYCZĄCY REALIZACJI LSR I DZIAŁALNOŚCI LGD

Opublikowano: 2019-01-03

 Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie refleksyjnym, który stanowi uzupełnienie monitoringu (ewaluacji wewnętrznej) prowadzonego przez LGD „Dorzecze Wisłoka”.  Warsztat  ma na celu bieżącą analizę procesu wdrażania i jego efektów oraz zmian w otoczeniu LSR.

Podczas warsztatu, który zaplanowaliśmy na dzień  16 stycznia 2019 r., od godz. 10.00 do 15.00 w biurze LGD (ul. Bieszczadzka 98, 38-530 Zarszyn) ......
czytaj więcej »
Zaproszenie na posiedzenie Rady LGD „Dorzecze Wisłoka

Zaproszenie na posiedzenie Rady LGD „Dorzecze Wisłoka

Opublikowano: 2019-01-03

 W związku z zakończonym naborem wniosków nr 3/2018/G przeprowadzonym przez Stowarzyszenie LGD „Dorzecze Wisłoka” w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego PROW na lata 2014-2020 w zakresie Projektów grantowych zgodnie z zapisami § 25 ust. 6 Statutu oraz § 25 Regulaminu Organizacyjnego RadyStowarzyszenia LGD „Dorzecze Wisłoka” informujemy, że dnia 14.01.2019 r. (poniedziałek) o godz. 15.45 w Biurze LGD „Dorzecze Wisłoka” przy ul. Bieszczadzkiej 98, odbędzie się posiedzenie Rady LGD. .........

czytaj więcej »
 Wieczór Karpacki

Wieczór Karpacki

Opublikowano: 2018-12-21

 Wieczór Karpacki to wyjątkowe wydarzenie mające na celu przeniesienie uczestników wieczoru w podróż po Karpatach. W ten magiczny Bożonarodzeniowy Wieczór Karpacki przeniosła nas muzyka i opowieści zespołu Kremenaros. Pani Prezes po uroczystym powitaniu gości zaprosiła wszystkich do degustacji lokalnych potraw wigilijnych. Przypomniała również jak ważną rolę w rozwoju LGD „Dorzecze Wisłoka” pełnia marka karpacka. Dzięki opowieściom Juliana Pałasiewicza poznaliśmy tradycje pasterzy karpackich, odwiedziliśmy bohaterów pięknych karpackich kolęd i pastorałek, którzy swoje trzody wypędzali na tydzień przed paschą a wracali z nimi w listopadzie. Lider zespołu zaprezentował trembite - ludowy instrument dęty w kształcie prostej rury lub zagiętej nieco na końcu, sięgającej do 4 metrów długości używany jako pasterska trąba wydająca głęboki, niski dźwięk. Ten wieczór był okazją do wspólnego kolędowania, słuchania opowieści, legend i anegdot karpackich jak również do degustacji tradycyjnych potraw wigilijnych m.in. barszczu czerwonego z uszkami, kapusty z grochem, fasoli ze śliwkami, pierogów ruskich, z kapustą i grzybami, ze śliwką i innych dań.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
czytaj więcej »

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Opublikowano: 2018-12-21
Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych osób.
Bożej Radości i błogosławieństwa Nowonarodzonego.
Nowy Rok niech przyniesie same radosne chwile i spełni najskrytsze marzenia.
Życzą Pracownicy i Zarząd LGD „Dorzecze Wisłoka”
czytaj więcej »„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020