Zapisz się do naszego newslettera

Wyszukaj na stronie

Aktualności

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Wisłoka” zaprasza miłośników pieszych wędrówek, poszukiwaczy przygód i pasjonatów lokalnej historii na warsztaty

Opublikowano: 2014-02-07

 

Questing – odkrywanie dziedzictwa lokalnego źródłem rozwoju turystyki i aktywizacji społeczności lokalnej

 

Warsztaty odbędą się w jednej miejscowości na terenie gminy na przełomie lutego i marca 2014 r.

Warsztaty odbędą się w danej miejscowości pod warunkiem zgłoszenia 12 – osobowej grupy, uczestników szkolenia z danej miejscowości.

Celem szkolenia jest poznanie nowej formy turystyki, polegającej na niesztampowym odkrywaniu dziedzictwa regionalnego (m.in. kulturalnego, przyrodniczego i historycznego).

 

czytaj więcej »
Dofinansowanie dla firm w 2014 roku

Dofinansowanie dla firm w 2014 roku

Opublikowano: 2014-02-05
Przedsiębiorcy z całej Polski mogą ubiegać sie o dofinansowanie, które pomoże rozwinąć im skrzydła. O dotacje i wsparcie finansowe mogą sięgnąć zarówno przedsiębiorcy, którzy rozkręcają własny biznes jak również firmy o ugruntowanej pozycji.
 
Obecnie trwa rekrutacja do programu inwestycyjnego w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości, jednego z największych funduszy zalążkowych w Polsce AIP Seed Capital. Pierwsze inwestycje w firmy będące w początkowej fazie rozwoju mogą pojawić się już w styczniu 2014 roku ich wartość może wynieść nawet 100 tys. zł. każda! Szansę na otrzymanie wsparcia mają projekty najbardziej obiecujące rynkowo i innowacyjne. Fundusz AIP Seed Capital jest beneficjentem Programu Innowacyjna Gospodarka. W ramach Działania 3.1 Inicjowanie działalności innowacyjnej, otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 6 mln zł na inwestycje w dobrze rokujące firmy.
czytaj więcej »
LGD „Dorzecze Wisłoka” zrealizowało projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach I naboru wniosków Górskiego Funduszu Organizacji Pozarządowych

LGD „Dorzecze Wisłoka” zrealizowało projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach I naboru wniosków Górskiego Funduszu Organizacji Pozarządowych

Opublikowano: 2014-02-05

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Wisłoka” w okresie od 03.06-31.10.2013 r. realizowało projekt pn.”Uzupełnienie infrastruktury mini parku – Bajkowej Krainy Pogranicza w miejscowości Odrzechowa w energię elektryczną, ławostoły i element placu zabaw” w ramach I naboru wniosków Górskiego Funduszu Organizacji Pozarządowych do projektu  pn.  Alpy Karpatom – projekt na rzecz uwolnienia potencjału ekonomicznego górskich obszarów Podkarpacia poprzez transfer praktyk szwajcarskich”realizowany przez Fundację Karpacką – Polska, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

czytaj więcej »

Konsultacje społeczne w sprawie opracowania LSR - Rymanów, Posada Dolna

Opublikowano: 0000-00-00

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Wisłoka” serdecznie zaprasza mieszkańców miejscowości Rymanów, Posada Dolna na konsultacje społeczne w sprawie opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się w Domu Ludowym przy ul. Mitkowskiego, 38-480 Rymanów w dniu 18.08.2015 r. o godzinie18.00.

czytaj więcej »

Uwaga!

Opublikowano: 0000-00-00

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.dorzeczewisloka.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody biura LGD!

czytaj więcej »„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020