Zapisz się do naszego newslettera

Wyszukaj na stronie

Aktualności

III nabór dla PES i grup nieformalnych do programu grantowego

Opublikowano: 2019-06-07

Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej ogłasza III nabór dla PES i grup nieformalnych do programu grantowego

 
Nabór wniosków odbywać się będzie w dniach od 13.06.2019 r. do 26.06.2019r. w godzinach od 10.00 – 16.00
 
W ramach grantów PES oraz grupy nieformalne mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 9 tysięcy zł na inicjatywy związane z rozwojem i promowaniem Ekonomii Społecznej.
 
Szczegółowe informacje dotyczące grantu dostępne są w Regulaminie Programu Grantowego. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem przed składaniem Wniosku.
 
Wnioski przyjmowane będą w biurach projektu i Help deskach POWES:
 
a)     ul. 1 Maja 16, 38-700 Ustrzyki Dolne,
 
b)      ul. Kadyiego 12, 38-200 Jasło,
 
d)      ul. Lwowska 18, 38-500 Sanok.
 
Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ 
czytaj więcej »

Zaproszenie na Walne Zebranie Członków LGD

Opublikowano: 2019-06-07
Zawiadamiamy niniejszym, że w dniu 18.06.2019 r. o godz. 16.00 odbędzie się Sprawozdawczo – Wyborcze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Wisłoka”.
 
Miejsce zebrania: Gospoda Karpacka, ul. Bieszczadzka 21, 38-530 Zarszyn
Termin: 18.06.2019 r.; godz. 16.00
 
 
 
1.      
Dokumenty na Walne Zebranie Członków dostępne są w biurze LGD.
czytaj więcej »

Impreza otwierająca Karpackie Centrum Dziedzictwa Przyrodniczo-Kulturowego w Odrzechowej

Opublikowano: 2019-05-26

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Wisłoka" zaprasza na oficjalne otwarcie Karpackiego Centrum Dziedzictwa Przyrodniczo-Kulturowego w Odrzechowej w najbliższą niedzielę 2.06.2019 od godziny 15.00. W programie przewidziano występy zespołów z Polski i Słowacji oraz atrakcje dla dzieci. Gwiazdą wieczoru będzie zespół ZBÓJE. Zapraszamy.

Plakat

czytaj więcej »

Warsztaty rękodzielnicze w ramach projektu współpracy

Opublikowano: 2019-05-25
W maju w ramach projektu współpracy pn. „ Wsparcie dla Rozwoju Ekonomii Społecznej” realizowanego przez Stowarzyszenie LGD „Dorzecze Wisłoka” oraz Stowarzyszenie LGD „Cieszyńska Kraina” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w Gospodzie Karpackiej odbyły się warsztaty rękodzielnicze/artystyczne w których uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, rękodzielnicy i lokalni artyści. Warsztaty prowadzili dla nas: Stowarzyszenie "Inicjatywa" z Zarszyna (pisanie ikon i koronkarstwo) oraz Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej (warsztaty filcowania i krywulek). Potencjał jaki prezentują nasi artyści jest ogromny co widać na załączonych zdjęciach:)
czytaj więcej »

Realizacja szkoleń w ramach Ekonomii Społecznej

Opublikowano: 2019-05-02

W dobie zmieniających się przepisów prawnych i trudności w znalezieniu się w gąszczu interpretacji LGD „Dorzecze Wisłoka” zorganizowało szkolenia skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych, wolontariuszy, pracowników i członków zarządu podmiotów ekonomii społecznej. Szkolenia te dotyczyły: Prawa pracy w organizacjach pozarządowych, Rozliczania podatku dochodowego w organizacjach pozarządowych i spółdzielniach pracy, Zarządzania zespołem es oraz Modelu współpracy ngo z jst. Szkolenia przeprowadzili najlepsi specjaliści w danych dziedzinach oraz osoby z wieloletnim doświadczeniem.

Szkolenia te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli na sprawne i skuteczne zarządzenie organizacjami pozarządowymi oraz rozwój podmiotów ekonomii społecznej.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w szkoleniach.
Szkolenia zorganizowane zostały w ramach działania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach projektu współpracy pn. „ Wsparcie dla Rozwoju Ekonomii Społecznej” realizowanego przez Stowarzyszenie LGD „Dorzecze Wisłoka” oraz Stowarzyszenie LGD „Cieszyńska Kraina”. 
czytaj więcej »„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020