Zapisz się do naszego newslettera

Wyszukaj na stronie

Szlaki turystyczne

Szlaki piesze PTTK

Szlaki piesze PTTK

Opublikowano: 2014-04-23

Przez najpiękniejsze krajobrazowo tereny Beskidu Niskiego przebiegają niezwykle atrakcyjne szlaki piesze, na których można podziwiać nie tylko walory przyrodnicze ale również zwiedzać bogate dziedzictwo kulturowe. Gościnnie zaprasza ośrodek uzdrowiskowy w Rymanowie Zdroju, w którym można nie tylko pooddychać świeżym powietrzem z dużą zawartością jodu ale także skorzystać z zabiegów oraz napić się wód uzdrowiskowych.

czytaj więcej »
Szlaki spacerowe

Szlaki spacerowe

Opublikowano: 2014-04-23

Spośród wszystkich form turystyki, to właśnie turystyka piesza ma najwięcej zwolenników. Walorem tej formy aktywności jest możliwość dotarcia do miejsc trudno dostępnych. Szeroki wybór ścieżek oraz stopień trudności tras i szlaków powoduje, że indywidualnie, adekwatnie do naszej kondycji możemy planować naszą wędrówkę. Obszar Dorzecza Wisłoka obfituje w dostępność „pieszych” atrakcji, od łatwych i przyjemnych spacerów po dłuższe trasy dla wytrawnych turystów. Zostało wytyczonych wiele ścieżek zdrowotnych, tematycznych, rekreacyjno – przyrodniczych, dydaktycznych i edukacyjnych.

czytaj więcej »
Szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe

Opublikowano: 2014-04-23

Ukształtowanie terenu Dorzecza Wisłoka sprzyja cyklistom, którzy do dyspozycji mają kilka szlaków i tras rowerowych przebiegających na naszym obszarze. Familijna Ścieżka Rowerowa utworzona została w Rymanowie Zdroju z myślą o rodzinnej turystyce rowerowej. Przebiega przez tereny leśne przez co jest bezpiecznym miejscem do wypoczynku, a na jej trasie znajdują się ciekawe przystanki: punkt czynnej ochrony płazów, krokusowa polana czy leśna klasa dydaktyczna.

czytaj więcej »
Szlaki konne

Szlaki konne

Opublikowano: 2014-04-23

Z myślą o wszystkich miłośnikach turystki konnej prezentujemy kilka tras, które spełnią oczekiwania zarówno amatorów jak i profesjonalistów jazdy konnej. Z grzbietu konia można zwiedzić najurokliwsze tereny Beskidu Niskiego zarówno po polskiej jak i słowackiej stronie. Szlaki prowadzą przez najatrakcyjniejsze przyrodniczo i krajoznawczo rejony Beskidu Niskiego. Podczas wycieczek można zwiedzić liczne zabytki kultury ożywionej i nieożywionej jak również smacznie zjeść i wypocząć zarówno w gospodarstwach agroturystycznych jak i w stanicach konnych (altanach i miejscach przeznaczonych na popas). Doskonałym miejscem stanowiącym bazę na konne wycieczki po trasach turystyki konnej jest Odrzechowa.

czytaj więcej »
Szlaki tematyczne

Szlaki tematyczne

Opublikowano: 2014-04-23

Krajobraz Beskidu Niskiego zachwyca swoim niepowtarzalnym urokiem, jako nieodkryty, owiany tajemnicą region zachęca turystów do przyjazdu i poznania jego walorów kulturowych. Dorzecze Wisłoka z łagodnym ukształtowaniem terenu i szczególną atmosferą miejsca doskonale nadaje się do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Jest wyjątkowym miejscem dla każdego, kto lubi piesze wędrówki i rowerowe wyprawy, uwielbia zwiedzać, poznawać  ciekawe historie i ludzi.

czytaj więcej »„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020