Zapisz się do naszego newslettera

Wyszukaj na stronie

Fabryka Rozwoju Osobistego - FIO

Fabryka rozwoju osobistego – projekt skierowany do dzieci
         Od marca 2017 r. stowarzyszenie LGD „Dorzecze Wisłoka” realizowało projekt Fabryka rozwoju osobistego współfinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (PO FIO) Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Celem projektu było: Zmniejszenie zachowań patologicznych i zapobieganie zagrożeniu niewłaściwymi zrachowaniami wśród młodzieży poprzez przeprowadzenie szeregu nowatorskich działań o charakterze rekreacyjno – poznawczym na obszarze LGD „Dorzecze Wisłoka”.
W ramach projektu utworzono sekcję sportowo – rekreacyjną w ramach zajęć ogólnorozwojowych, zorganizowano zajęcia na basenie, naukę jazdy na koniach huculskich, letnie półkolonie, sobotnie rodzinne wypady w góry, wycieczki do ekomuzeum „Beskidzkie Wędrowanie”, wycieczkę do stolicy Podkarpacia – zwiedzanie Muzeum Dobranocek i spektakl dla dzieci w Teatrze Maska, Dzień Dziecka w Bajkowej Krainie Pogranicza.
 
Projekt skierowany był do 60 dzieci w wieku od 3 do 10 lat i 45 rodziców.
 
 
 
ZAJĘCIA NA BASENIE
 
Na basenie w Dworze Ostoia w Klimkówce trwały zajęcia z nauki pływania. Umiejętności pływania maluchów były różne dlatego na początku oswajały się z wodą i próbowały pierwszych pląsów w wodzie.  
 
 
Zajęcia ogólnorozwojowe
 
Po pomyślnie przeprowadzonej rekrutacji grupa 60 dzieci i 45 rodziców uczestniczyła w zajęciach w ramach Fabryki rozwoju osobistego. Grupa zrekrutowanych dzieci podzielona na 4 zespoły  z dniem 5 kwietnia rozpoczęła zajęcia sportowo rekreacyjne oraz zajęcia z nauki pływania i jazdy konnej. Zajęciom towarzyszyło dużo uśmiechu i wspaniałej rywalizacji sportowej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DZIEŃ DZIECKA

Obchody Dnia Dziecka odbyły się w czwartek (01.06) w Bajkowej Krainie Pogranicza. Z tej okazji w Odrzechowej atrakcje dla najmłodszych pod hasłem „Kolorowy Dzień Dziecka” zorganizowało stowarzyszenie LGD „Dorzecze Wisłoka” w ramach projektu Fabryka rozwoju osobistego współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich  (P FIO) Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Na scenie odbyły się liczne występy artystyczne: spektakl „Pod starym Wawelem przygód bez liku (Legenda o złym smoku i sprytnym szewczyku)” oraz animacja –Spotkanie z piratami w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki - Maska  z Krakowa. Scena pełna uśmiechniętych buziek była podczas występów dzieci z Domu Kultury w Besku, które wypełniły scenę radością, uśmiechem i kolorowymi strojami.

Nie zabrakło placu zabaw, dmuchańców, animacji, konkursów oraz malowania twarzy. Najmłodsi mogli przejechać się na konikach huculskich oraz wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych przygotowanych przez Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego.

Życzenia dla dzieci złożyła prezes stowarzyszenia Bogumiła Bętkowska.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020