Zapisz się do naszego newslettera

Wyszukaj na stronie

Informacje o projekcie

Fabryka rozwoju osobistego – projekt skierowany do dzieci
         Od marca 2017 r. stowarzyszenie LGD „Dorzecze Wisłoka” realizowało projekt Fabryka rozwoju osobistego współfinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (P FIO) Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Celem projektu było: Zmniejszenie zachowań patologicznych i zapobieganie zagrożeniu niewłaściwymi zrachowaniami wśród młodzieży poprzez przeprowadzenie szeregu nowatorskich działań o charakterze rekreacyjno – poznawczym na obszarze LGD „Dorzecze Wisłoka”.
W ramach projektu zaplanowano m.in. utworzenie sekcji sportowo – rekreacyjnej w ramach zajęć ogólnorozwojowych, zajęcia na basenie, nauka jazdy na koniach huculskich, letnie półkolonie, sobotnie rodzinne wypady w góry, wycieczki do ekomuzeum „Beskidzkie Wędrowanie”, wycieczka do stolicy Podkarpacia – zwiedzanie Muzeum Dobranocek i spektakl dla dzieci w Teatrze Maska, Dzień Dziecka w Bajkowej Krainie Pogranicza.
Projekt skierowany był do 60 dzieci w wieku od 3 do 10 lat i 45 rodziców.
 
 
 
 
Przykłady zrealizowanych działań:
 
Basen  
Na basenie w Dworze Ostoia w Klimkówce trwają zajęcia z nauki pływania. Umiejętności pływania maluchów są różne dlatego na początku oswajamy się z wodą i próbujemy pierwszych pląsów w wodzie.  Zajęcia na basenie realizowane są w ramach Fabryki rozwoju osobistego - projektu współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO) Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
 
 
 
Zajęcia ogólnorozwojowe

W Besku, Mymoniu, Odrzechowej i Rymanowie prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe w ramach Fabryki rozwoju osobistego - projektu współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO) Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

 

Dzień Dziecka

Jeśli ktoś nie był na Dniu Dziecka w Odrzechowej niech żałuje.

Obchody Dnia Dziecka odbyły się w czwartek (01.06) w Bajkowej Krainie Pogranicza. Z tej okazji w Odrzechowej atrakcje dla najmłodszych pod hasłem „Kolorowy Dzień Dziecka” zorganizowało stowarzyszenie LGD „Dorzecze Wisłoka” w ramach projektuFabryka rozwoju osobistego współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich  (P FIO) Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Na scenie odbyły się liczne występy artystyczne: spektakl „Pod starym Wawelem przygód bez liku (Legenda o złym smoku i sprytnym szewczyku)” oraz animacja –Spotkanie z piratami w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki - Maska  z Krakowa. Scena pełna uśmiechniętych buziek była podczas występów dzieci z Domu Kultury w Besku, które wypełniły scenę radością, uśmiechem i kolorowymi strojami.

Nie zabrakło placu zabaw, dmuchańców, animacji, konkursów oraz malowania twarzy. Najmłodsi mogli przejechać się na konikach huculskich oraz wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych przygotowanych przez Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego.

Życzenia dla dzieci złożyła prezes stowarzyszenia Bogumiła Bętkowska.

 

Tak świętowaliśmy Dzień Dziecka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020